Menu
Ciekawe strony:

http://montownia.eu/windy-dzwigi-platformy-towarowe
http://www.nbp.pl
http://danuta-majewska.pl/stomatolog-dentysta-radom
Najliczniejsza grupa zawodowa Polaków w Niemczech
W Niemczech, w roli opiekunki osób w sędziwym wieku, działa ponad 1000 Polek. Sporo z nich swój pobyt określa mianem katorgi, a nasze rodaczki zgłaszające chęć do wyjazdu ? rynkiem niewolnic. Jak jest w rzeczywistości? W jakich warunkach pracują? Czy czują się w tej pracy szanowane i doceniane? Co tak naprawdę tam przeżywają? Poniższe historie na pewno Was zadziwią. Niestety, nie będzie to miłe zaskoczenie.

Jeszcze kilka dekad temu wyjeżdżało się z kraju, aby uniknąć prześladowań albo z powodu różnic politycznych. Teraz powodem naszych wyjazdów rodaków za granicę jest chęć lepszego zarobku. W Polsce nie można jej tak prosto znaleźć, jak w Unii Europejskiej. Co więcej, każda inna praca podjęta poza granicami naszego kraju, jest zdecydowanie lepiej opłacana. Problem ten dotyczy kobiet w każdym wieku, również tych przed emeryturą, które często w wyniku niefortunnych zdarzeń tracą posady, na których przepracowały całe swoje dorosłe życie. Są więc zmuszone szukać jej gdzieś indziej...

W Niemczech statystycznie już co czwarta osoba osiągnęła 60-ty rok życia. To ta sytuacja jest , więc podstawowym powodem zapotrzebowania na rynku pracy na osoby, które są w stanie podjąć pracę jako opiekunka osób starszych. Polacy coraz częściej decydują się na podróże w poszukiwaniu zajęcia zarobkowego w charakterze opiekunek w Niemczech.

Na forach internetowych wrze. Ludzie użalają się, prześcigając w przytaczaniu coraz to bardziej dramatycznych opowieści na temat podjętej tam pracy. Co ciekawe, polskie opiekunki, które planują wyjazd do Niemiec, przeważnie nie wiedzą, gdzie i do jakiej osoby trafią. A przypadki bywają rozmaite.
Najliczniejsza grupa zawodowa Polaków w Niemczech
Zobacz również: Kosmetyk Inca inchi - sekret urody wprost z amazońskiej krainy
sitemap.xml